Pušys - Pinus

Atskirų rūšių auginimo ypatumai.
Vartotojo avataras
Kėnis

Re: Pušys - Pinus

Standartinė Kėnis » 2014 Lap 08, 22:51

buvo pavasarį, balandžio mėnesį, o tokie einam žiemot. Primenu - tai raudonoji pušis.

pusinukai.jpg

Vartotojo avataras
Kaštonas

Standartinė Kaštonas » 2014 Lap 09, 13:01

Mano raudonosios pušys taip pat greitai keliaus žiemos miego. O tiksliau, tai jos jau miega. Žiemai įnešiu ir prikasiu jas į šiltnamį. Šiek tiek pridengsiu agroplėvele ir paliksiu iki pvasario. Nenoriu tokių jaunų vienmečių ir dvimečių pušų sodinukų palikti lauke, kur jas gali užspausti koks sukritęs sniegas.

Vartotojo avataras
Skirpstas
Vardas: Nerijus

Standartinė Skirpstas » 2014 Lap 09, 16:00

Jeigu gali pušis atlaikyti mūsų klimato sąlygas, tai neprikasinėčiau šiltnamyje, o sniego po atviru dangumi prikasus irgi nereikėtų, nes natūraliai gamtoje augant nieko tokio neigiamo neįvyksta.

Vartotojo avataras
Kėnis

Standartinė Kėnis » 2014 Lap 09, 16:05

Po atviru dangum augančių mes nepastebim, jei jos nunyksta. Ir jei iš 1000 lieka viena, tai mums nei šilta, nei šalta - miškas vis tiek užaugs. O štai čia vazone tas kelias pušaites norėtųsi užsiauginti, t.y. nesinorėtų sniegui leist jas "ištrypt".

Vartotojo avataras
Kaštonas

Standartinė Kaštonas » 2014 Lap 10, 16:43

Be to, nuotraukje esančioms Kėnio pušaitėms vasarą jau bus treti metai. Aš turiu vienmetes. Esu anksčiau įkėlęs jų nuotrauką. Jos šiuo metu labai silpnos ir jaunos, todėl bet kokia apsauga nuo išorinių veiksnių (vėjo, sniego, spaudimo, gyvūnų ir t.t.) yra labai naudinga.

Vartotojo avataras
Skirpstas

Standartinė Skirpstas » 2014 Lap 17, 08:43

Kėnis rašė:Dėkui. Nors nė vienas nėra mano akimis pritaikytinas, bet abu atrodo gana įspūdingai - tiek klevo lapai, tiek kankorėžiai. Norėtųsi tokią pušį turėt. Ir pavadinimas gražus - saldžioji pušis :) Bet Kalifornija-Meksika natūralios augimvietės... Nemanau, kad ant palangės su tokiais kankorėžiais įsitektų :)

Skirpstas rašė:Pritaikytini kam? O su tokios pušies bonsai formavimu būtų keblu jeigu užsimegztų toks kankorėžis, nes vienas iš dalykų, kurių bonsai mene nesumažinsi, tai žiedas ir vaisius (kankorėžis yra irgi "vaisius"). :)

Kaštonas rašė:Kėni, o jei tokia pušis būtų laikoma ne lauke, o pavyzdžiui šildomame garaže?

Kaštone, juk buvau minėjęs, kad kankorėžį vargiai sutrumpintum. Kaip Tavo nuomone turėtų atrodyti 54 cm kankorėžis ant sumažinto medelio? Man estetiškai tikrai nesižiūrėtų, nors gal iš pirmo žvilgsnio tai ir keltų kažkokią nuostabą.

Vartotojo avataras
Kėnis

Standartinė Kėnis » 2014 Lap 17, 12:15

Auginant vazone, jei tai pavyktų, kankorėžis tikrai nepasiektų to maksimalaus dydžio. Tie 53 cm enciklopedijose ir žinynuose nurodomi kaip maksimalus "iki" dydis, rastas ir išmatuotas gamtoje. Bet jei tokia pušis užderėtų, tai kankorėžis galėtų ir visą medį nusvert :) Juokauju, taip, žinoma, nebus. Sunkiausiai sumažinami (tiksliau beveik nesumažinami) žiedai, o vaisių išmatavimai gali įvairuoti priklausomai nuo sąlygų. Tik plikasėklių (pušūnų) jie įvairuoja mažiau nei gaubtasėklių (žiedinių) - pvz., obelų - juk nuo metų priklauso derliaus kokybė, tuo pačiu ir obuolių dydis.

Vartotojo avataras
Skirpstas

Standartinė Skirpstas » 2014 Lap 18, 08:16

Jeigu ir nepasiektų maksimalaus dydžio, kad ir trečdalį jo pasiekus (apie 18 cm) nemanau, kad vaizdas pagerėtų, nebent pats medelis tada būtų minimum 1 m ir daugiau.

Vartotojo avataras
Kėnis

Standartinė Kėnis » 2014 Lap 18, 08:47

Kad nekilot tų pačių nuotraukų po n kartų, tai kam bus įdomu, saldžiosios pušies kankorėžių nuotraukos yra . Na, taip jau gaunasi su tomis "susikryžminusiomis" temomis :)

Tiesą sakant, nelabai galiu pasakyt, kad pušis yra labai jau mano favoritinis medis. Nors...
Be to, kiekvienam rekomenduočiau nusistatyt, ką jis renka į savo bonsų sodo kolekciją? Ar tiesiog medžius, kurie jam gražūs, ar stengiasi išlaikyti maksimalią įvairovę, o gal tiesiog kolekcionuoja bonsus pagal gentis, pvz., prioritetas teikiamas Pinus genčiai. Na tada ir surenkam kuo įvairesnių pušų rūšių - iš šiauriečių, ir augančių piečiau.

Kas link pušų, tai turiu geltonąją pušį, raudonąją pušį. Pavasarį bus paprastosios pušies ruošinių. Dar esu vienoje prekybos aikštelėje nužiūrėjęs juodosios pušies, o balkone auga dvi atsparumo kaitrai vasarą ir skersvėjams žiemą testus jau kokie 8 metai laikančios kalnapušės. Štai ir visas kontingentas. Tai negaliu pasakyt, kad labai išvešėjęs tas mano pušynas ;)

Vartotojo avataras
Kaštonas

Standartinė Kaštonas » 2014 Lap 18, 23:32

Palaukit, palaukit. ;)

Konkorėžiai bent jau man problemų tikrai nesukeltų. Jeigu jau mano pušis imtų auginti konkorėžius, ir dar tokio dydžio, tai turbūt būčiau be galo laimingas. Leisčiau jam paaugti tiek, kiek leistų paties medelio storis, svoris ir turimos šakelės. Tada jį labai gražiai nufotografuočiau, nuotrauką įkelčiau į forumą ir tą konkorėžį pašalinčiau.

Be to, turiu klausimą. Ar daug bonsai pušų esate matę su konkorėžiais? Kažkodėl aš nepamenu nei vienos... Tai gal net neverta apie tai diskutuoti? Vaisio dydis bonsai kultūrėoje - ne esmė. Jį visada galima labai greitai pašalinti tokiu būdu išsprendžiant turimą problemą.

Vartotojo avataras
Skirpstas

Standartinė Skirpstas » 2014 Lap 19, 11:15

Vienareikšmiškai taip, esu matęs kokių 30 cm medelį su kankorėžiu, tik dabar nepamenu kokia ten spygliuočio rūšis buvo ir ar tikrai pušis negarantuoju.

Vartotojo avataras
Skirpstas

Standartinė Skirpstas » 2014 Lap 19, 17:43

O visgi ten pušis, tik kokia gerai nepasakysiu :)
Bonsai formavimai 032_1.jpg

Nuotrauka iš mano archyvo, tačiau ne mano medelio.

Vartotojo avataras
Kaštonas

Standartinė Kaštonas » 2014 Lap 19, 23:55

Na dabar geriau pagalvojęs, tai pamenu keletą maumedžių pas BonsaiSodą. Jie tikrai buvo su konkorėžiais. Be to, juk niekas netrukdo juos norint pašalinti. ;)

Vartotojo avataras
Skirpstas

Standartinė Skirpstas » 2014 Lap 20, 08:27

Maumedžių kankorėžiai prie šakelių tvirtinasi visai kitaip nei pušų ir dažniausiai nenukrenta, todėl lyginti šias dvi medžių rūšis nelabai tinka.

Vartotojo avataras
Kaštonas

Standartinė Kaštonas » 2014 Lap 20, 10:35

Tai ir kalbėjau apie juos tiesiog kaip apie konkorėžius nekreipdamas į tai dėmesio. Jei sugebame medžiams pašalinti didžiules šakas, lapus ir spyglius, tai su vaisiais jokių problemų būti tikrai negali.

Tai ar prieisim išvadą, kad konkorėžio dydis ir buvimas ant medelio yra paties meistro reikalas. Jį visada galima pašalinti išsprendžiant problemą, todėl tai ir nėra problema. ;)

Ir apskritai, labai keista tema. Ginčyjamės dėl konkorėžių. :D

Vartotojo avataras
Kėnis

Standartinė Kėnis » 2014 Lap 20, 15:08

Ginčijamės dėl pušies kankorėžių :)
Vaisiai, kad ir kokie jie bebūtų, iš medžio pasiima daug jėgų augdami ir nokdami. Klausimas, ar tai apsimoka, juk viskas tų pačių spyglių sąskaita. Tai gali būti, kad ir kankorėžių užuomazgos būna pašalinamos vos tik pradeda augti. Be to, nors pušims tai ir nelabai stipriai pasireiškia, bet aplink tas vietas, nors ir negausiai, iškrinta spygliai - estetikos praradimas. Toliau - kankorėžio užsimezgimo vietos ir prisitvirtinimo kampo numatyti negalima, ne visada ji vėl gi estetiškai yra tinkama. Vainiko pakraščiuose į visas puses styrantys kankorėžiai grožio tikrai nepriduos. Čia ne kokie maumedžiai, kėniai, kurie kankorėžius kaip žvakutes laiko į viršų iškėlę. Pušų jie kol auga tai būna nukreipti į bele kurią pusę.

Vartotojo avataras
Kėnis

Standartinė Kėnis » 2014 Lap 21, 20:22

Filmulas be žodžių. Va tokie man patinka gal net labiau.

Vartotojo avataras
Skirpstas

Standartinė Skirpstas » 2014 Lap 22, 13:41

Tikrai dailiai suformuota pušis. Labiausiai užkliuvo tai, kaip stabdomas sakotėkis ant padaryto džino užsukant kažkokios medžiagos - panašu į būdą, kai įsipjauni skutimosi peiliuku. :)

Vartotojo avataras
Kėnis

Pušys - Pinus

Standartinė Kėnis » 2014 Lap 23, 11:42

Taip, čia ir atsiskleidžia filmuko trūkumas - viskas be žodžių. Ar taip, ar anaip negerai. Kartais jie būna įgarsinti kalba, kurios nesupranti, o kai be žodžių padaromi, tik su gestais, tai va tokių paaiškinimų ir pritrūksta. Kol kas esu linkęs manyt, kad tai tiesiog drėgna servetėlė. Sakai, kiek žinau netirpsta vandenyje?

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių