Kamieno estetika

Antžeminės dalies formavimas: genėjimas, žaizdų tvarkymas, vielavimas ir pan.
Vartotojo avataras
Skirpstas
Pranešimai: 1422
Užsiregistravo: 2012 Rgp 29, 10:24
Vardas: Nerijus
Miestas: Vilnius

Re: Kamieno estetika

Standartinė Skirpstas » 2015 Vas 17, 22:57

Prekiauti tokias medeliais niekas nedraudžia. Jeigu pavyktų tokį rasti parodos ekspozicijoje, tai visai kitas reikalas.

Vartotojo avataras
Kėnis
Pranešimai: 3357
Užsiregistravo: 2012 Bir 07, 21:53

Re: Kamieno estetika

Standartinė Kėnis » 2015 Vas 17, 23:24

Na, čia jau reiktų rimtesnio meistro konsultacijos, nes tokius mačiau ir Continuum filme, ir pardavime ne vieną. Reiktų dar ir Vroclavo ekspozicijoj paieškot. Gal tas pavinguriavimas turi savo simboliką?

Vartotojo avataras
Skirpstas
Pranešimai: 1422
Užsiregistravo: 2012 Rgp 29, 10:24
Vardas: Nerijus
Miestas: Vilnius

Re: Kamieno estetika

Standartinė Skirpstas » 2015 Vas 28, 13:34

Kėnis rašė:Tai vien dėl nestabilaus drėgmės režimo toks suaižėjimas gali atsirasti. Gluosniai auga greit. Prasidėjo sausra, sumažėjo ląstelių turgoras (vidinis vakuolės sulčių slėgis), ląstalės "suglebo". Gerai užlijo, vakuolės užsipildo vandeniu labai greit, padidėja vidinis slėgis, ląstelės išsipučia. Žievė sudaryta iš kelių sluoksnių. Išorinis dažniausiai pakamštėjęs, sausesnis, dažnai su visokiais jau atmirusių ląstelių dangalais. Po juo tas "sultingasis", kurio ląstelės dauginasi, ir diferencijuojasi. Taigi, po lietaus apatinis žievės sluoksnis plečiasi stipriau nei išorinis - žievė ima plyšinėti. Čia tas pats, kas su pradėjusiais nokti vaisiais ar uogomis. jei nokimo pradžioj sausa, o mes nelaistom, tai kokybiško derliaus galim ir nesitikėti. Stipriai palijus vaisiai sutrūkinėja. Tada žaizdose užsiveisia laukinės mielės, pradeda lankytis musės... Tokias "kiaulystes" kiek pas save pastebėjau, labiausiai mėgsta kriaušės ir vynuogės. O kirtimuose greitai augantys užsilikę augalai būtent dėl šios priežasties "susensta" greičiau.

Kėkštas rašė:Teoriškai, bonsui leidus karts nuo karto "padžiūti", būtų galima kamieną kažkiek pasendint? Ar tai per daug pavojinga būtų?

Jeigu tai ruošinys ir jis auga atvirame grunte, tai gal paprasčiau su tokiu eksperimentu būtų. Nors su tokia kamieno sendinimo technologija tikrai rizikinga, nes vazonus perdžiovinus reikėtų gerai perlieti vandenį, o toks sausa-šlapia svyravimas tikrai ne į sveikatą medelio šaknims.


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių