Ličiai - Litchi

Atskirų rūšių auginimo ypatumai.
MindaugasMc

Ličiai - Litchi

Standartinė MindaugasMc » 2016 Kov 26, 18:12

Nežinau ar taisyklinga taip jį ir vadinti, bet iš kokio vaisiaus išdygo taip ir pavadinau :)

Taigi netikėtai man sudygo šis vaisius ir 2016-03-11 jis atrodė taip:
2016-03-11.jpg

Dabar po ~2 savaičių jie atrodo taip:
2016-03-26.jpg

Buvot minėję, kad jie ilgai neauga nes kažko matyt mūsų kraštuose jiems trūksta. Na bet kol jie pas mane gyvi, tol aš džiaugiuosi.

P.S iki kokio dydžio tau Kėni jie buvo išaugę?

Vartotojo avataras
Kėnis

Re: Ličiai - Litchi

Standartinė Kėnis » 2016 Kov 26, 23:29

Minėjau persimonus , išaugančius daugiausiai iki šešių tikrųjų lapelių, o ličiai iš tos pačios "chebros", kuriems reikia ne kažkokių medžiagų, o mikorizės - grybelio substrate, kuris padėtų šaknims darbuotis.

O ar nepastebi, kad lapeliai tai eina gelsvyn? Ypač aukščiausiai išstypusio. Man panašu, kad jam su paskutiniuoju lapu ir chlorozė prasideda.

Laistei vandeniu, ar patręšei kartu su ligustru? Nes jei chlorozė, tai vadinasi geležies trūkumas. Substratas su lapine žeme, ar akadamos-kyriu mišinys su durpėm? Jei žemės yra, tai ir pagrindinių bent jau maisto medžiagų turėtų pakakt. Jei durpės su akadama ir pan. neorganika, tai gali sėjinukams būti riesta. Didesnis augalas naudoja vidinius resursus, kol sulaukia tręšimo, o sėjinukas išnaudoja savo maisto medžiagų atsargas - ir iš kur jam po to maitintis? Jei netręšei, tai su laistymu bent jau silpną tų "Plant Food" trąšų tirpalą (vos vos, kelis kart silpniau nei rekomenduoja gamintojas) jiems švenčių progą suruošk :) Bus ten jame ir geležies.

MindaugasMc

Standartinė MindaugasMc » 2016 Kov 27, 10:29

Kairysis (aukščiausias) nuo pat persodinimo auga kambaryje ant palangės. Ir ten yra daigų žemė su akadamos mišiniu.
Vidurinis (mažas vazonas) auga taip pat daigų žemėje ir akadamos mišinyje. Tik laiką leidžia jis balkone.
Dešiniausias (su didesniais lapais) auga lapinėje žemėje su akadamos mišiniu ir taip pat balkone.

Apžiūrėjau dabar tą lapelį, na jis šiek tiek šviesesnis, bet gal kad „jaunas“. O gal tiesiog jiems laikas į lapinę žemę?

P.S nė vieni nebuvo tręšiami.

Vartotojo avataras
Kėnis

Standartinė Kėnis » 2016 Kov 28, 08:28

O kuo blogi šitie substratų mišiniai?

Dičkiui jauniausias lapas gal tada ir šiaip nuo mažesnės šviesos kambaryje pageltęs, nors man kiek panašu į beprasidedančią

MindaugasMc

Standartinė MindaugasMc » 2016 Kov 28, 12:38

Na,gal sakau daigų žemė labiau tinkama tik sudaiginti sėklą.

MindaugasMc

Standartinė MindaugasMc » 2016 Bir 15, 18:59

Šioje nuotraukoje matosi ir Litis (dešinėje)

2016-06-15.jpg
Litis

man jis kažkoks visai negražus :) bet kol gyvena tai tiek to.

P.S gyvi kol kas visi 3 kurie ir buvo išdygę.

Vartotojo avataras
Kėnis

Standartinė Kėnis » 2016 Bir 16, 11:05

Žiūrėk tu man, dar ir adaptuosis :)

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 0 ir 0 svečių